Kathryn Longenbaugh
Principal
260-347-2032
James Graham
Assistant Principal
260-347-2032
Joshua Schache
Assistant Principal
260-347-2032
Holly Singleton
Secretary to Principal/Treasurer
260-347-2032
Cheryl Landgraff
Receptionist
260-347-2032
John Dixon
Resource Officer
260-347-2032
Jennifer Ritchie
Attendance Secretary
260-347-2032
Donna Rahal
Attendance Office Assistant
260-347-2032
Aaron Edwards
Math Teacher
260-347-2032
Abigail Christian
Social Studies Teacher
260-347-2032
Amanda Kramer
Occupational Therapy Assistant
260-347-2032
Amanda Gonzalez
Food Service
260-347-2032
Amy Carpenter
Instructional Assistant
260-347-2032
Amy Strowmatt
Food Service Assistant
260-347-2032
Amy Barnes
Business Teacher
260-347-2032
Amy Dewitt
Math Teacher
260-347-2032
Ana Fierro
Custodian
260-347-2032
Andrea Terry
Food Service
260-347-2032
Andrew Bell
Social Studies Teacher
260-347-2032
Braden Julian
Science Teacher
260-347-2032
Bradley Parker
Special Education Teacher
260-347-2032
Brandi Asher
English Teacher
260-347-2032
Brenda Arnett
English Teacher
260-347-2032
Brenda Leas
Instructional Assistant
260-347-2032
Bret Carpenter
Custodian
260-347-2032
Brian Joest
Custodian
260-347-2032
Brian Rexroad
Math Teacher
260-347-2032
Brittney Remesnik
JAG Teacher
260-347-2032
Caitlin Gumulauski
Custodian
260-347-2032
Caleb Tedder
ALC Director
260-347-2032
Carissa Prater
Science Teacher
260-347-2032
Carol Holcomb
Business Teacher
260-347-2032
Catherine Collins
Speech Pathologist
260-347-2032
Cathy Temple
Food Service
260-347-2032
Chad Moore
Art Teacher
260-347-2032
Charles Barber
English Teacher
260-347-2032
Christina Trappe
Teacher of the Deaf and Hearing
260-347-2032
Christopher Mettert
Choir Teacher
260-347-2032
Cliff Hannon
Social Studies Teacher
260-347-2032
Cody Wait
PE Teacher
260-347-2032
Cory Jacquay
Guidance Counselor - HS
260-347-2032
Courtney Zuehsow
Physical Therapist
260-347-2032
Cynthia Joest
Business Teacher
260-347-2032
Cynthia Lower
Instructional Assistant
260-347-2032
Damian Disque
PE/Health Teacher
260-347-2032
Danielle Erwin
Athletic Secretary
260-347-2032
Darren Sible
English Teacher
260-347-2032
David Hoagland
Business Teacher
260-347-2032
Dawn Strasser
English Teacher
260-347-2032
Dawn Potter
PE/Health Teacher
260-347-2032
Dean Huth
Custodian
260-347-2032
DeAnn Booth
Math Teacher
260-347-2032
Deb Clancy
Instructional Assistant
260-347-2032
Debra Perkins
Food Service
260-347-2032
Debra Terrell
FACS Teacher
260-347-2032
Donna Hinrichsen
Visually Impaired Teacher
260-347-2032
Doug Haywood
Math Teacher
260-347-2032
Elizabeth Weimer
Custodian
260-347-2032
Emily Savage
Special Education Teacher
260-347-2032
Hayden Vogely
ALC Teacher
260-347-2032
Heather Hyndman
Occupational Therapist
260-347-2032
Hillary Gump
English Teacher
260-347-2032
Holly Green
Custodian
260-347-2032
Jacob Swartz
Science Teacher
260-347-2032
Jason Witzigreuter
Band Director
260-347-2032
Jenifer Sabrosky
FACS Teacher
260-347-2032
Jennifer Michalski
Special Education Teacher
260-347-2032
Jennifer Yuska
French Teacher
260-347-2032
Jennifer Wells
ESL/English Teacher
260-347-2032
Jessica Woods
Cheerleading Coach
260-347-2032
Jessica James
Head School Nurse
260-347-2032
Jessica Drew
Science teacher
260-347-2032
Jessica Hull
Art Teacher
260-347-2032
Jessica Clark
Math Teacher
260-347-2032
Jill Aker
Special Education Teacher
260-347-2032
Jodi Schlatter
Food Service
260-347-2032
Joshua Ogle
Theatre Director
260-347-2032
Joshua Markley
Custodian
260-347-2032
Karen Keck
Math Teacher
260-347-2032
Karla Schooley
Instructional Assistant
260-347-2032
Kassandra Galbreath
English Teacher
260-347-2032
Kathryn David
Social Studies Teacher
260-347-2032
Kelli Ohms
Functional Life Skills Teacher
260-347-2032
Kelly Ignasiak
Spanish Teacher
260-347-2032
Kelly Rothenberger
Instructional Assistant
260-347-2032
Kelsey Mapes
Special Education Teacher
260-347-2032
Kevin Cook
Science Teacher
260-347-2032
Kimberly Shull
Food Service
260-347-2032
Kimberly Williams
ALC Teacher
260-347-2032
Lacey Lowery
Instructional Assistant
260-347-2032
Laura Bolinger
Special Education Teacher
260-347-2032
Lauro Zuniga
Instructional Assistant
260-347-2032
Lee DePew
Instructional Assistant
260-347-2032
Lexis Thurman
Instructional Assistant
260-347-2032
Linda Potter
Special Education Teacher
260-347-2032
Lindy Reeve-Munson
Guidance Director
260-347-2032
Lisa Mazur
Math Teacher
260-347-2032
Lori Polly
Food Service
260-347-2032
Luke Amstutz
PE Teacher
260-347-2032
Lynn Englehart
Media Assistant
260-347-2032
Maria Torres
Spanish Teacher
260-347-2032
Mark Liepe
Science Teacher
260-347-2032
Mary Johnson
Food Service Assistant
260-347-2032
Matthew Brian
Science Teacher
260-347-2032
Matthew Rickey
English/Social Studies/Online Teacher
260-347-2032
Megan Disque
English Teacher
260-347-2032
Michael Arnold
Agriscience Teacher
260-347-2032
Michele Schmidt
English Teacher
260-347-2032
Nicholas David
Athletic Director
260-347-2032
Nicolette Benedict
Guidance Counselor - HS
260-347-2032
Nolan Richhart
Social Studies Teacher
260-347-2032
Rachel Noble
Math Teacher
260-347-2032
Richard Smuts
Custodian
260-347-2032
Ritchie Hamlin
Math Teacher
260-347-2032
Ronald Richards
Custodian
260-347-2032
Rose Carpenter
Instructional Assistant
260-347-2032
Ryan Eakins
Social Studies Teacher
260-347-2032
Ryan Rowe
Head Custodian
260-347-2032
Ryan Pepple
Adaptive PE Teacher
260-347-2032
Samantha Cain
Food Service Assistant
260-347-2032
Samantha Jarrett
Tech Peer Coach
260-347-2032
Samuel Riesen
Social Studies Teacher
260-347-2032
Shandra Drake
260-347-2032
Shannon Marshall
Food Service
260-347-2032
Shawn Kimmel
Science Teacher
260-347-2032
Sheena McLane
Food Service Assistant
260-347-2032
Skyla Turner
Instructional Assistant
260-347-2032
Stacy Deveau
Food Service
260-347-2032
Steven Keck
Instructional Assistant
260-347-2032
Suzanne Weber
Guidance Secretary/Registrar
260-347-2032
Suzette White
Functional Life Skills Teacher
260-347-2032
Theresa Salway
Guidance Counselor - HS
260-347-2032
Tina Collett
Instructional Assistant
260-347-2032
Wendy Spillner
Instructional Assistant
260-347-2032